Vivid Vision for Amblyopia – terapia widzenia w grze komputerowej

Vivid Vision for Amblyopia

15 kwietnia 2015 roku do klinik okulistycznych i gabinetów terapii widzenia zostanie wprowadzone profesjonalne narzędzie oparte na grze komputerowej dedykowane terapii niedowidzenia Vivid Vision for Amblyopia.

Nowa odsłona projektu Diplopia

W dotychczas prowadzonych testach biorą udział osoby powyżej 14 roku życia. Głównym ograniczeniem jest fakt, że nie ma obecnie okularów Oculus Rift dostosowanych dla dzieci. Niemniej jednak firma ma nadzieję uruchomić w niedalekiej przyszłości badania z dziećmi na specjalnie przystosowanej wersji urządzenia.

Jak informuje szef przedsięwzięcia James Blaha, firma ma nadzieję udostępnić oprogramowanie w wersji klinicznej w Japonii i Europie na początku przyszłego roku. Dodatkowo tuż po konsumenckiej premierze urządzenia Oculus Rift (która zapowiadana jest w perspektywie kilkunastu miesięcy) firma planuje udostępnienie podstawowej wersji oprogramowania.

Innowacyjne oprogramowanie

Vivid Vision for Amblyopia to oprogramowanie do gabinetowych ćwiczeń terapii widzenia. Dzięki tej wyjątkowej grze komputerowej można:

  • pracować nad odtłumieniem oka, poprawiać jego ostrość, wzmacniać fuzję obrazów i wypracować widzenie przestrzenne czyli leczyć niedowidzenie oka i jego skutki przywracając układ wzrokowy do pełnej równowagi
  • specjalista prowadzący może na bieżąco weryfikować wrażenia wzrokowe pacjenta i kierować terapią tak by przyniosła pożądany skutek
  • specjalista może “kontaktować” się za pomocą dotykowego ekranu z wirtualną rzeczywistością pacjenta
  • oprogramowanie pomaga także w analizie danych zebranych w trakcie sesji

No to czekaliśmy! Trzymam kciuki za jak najszybsze wprowadzenie tego narzędzia do naszych gabinetów terapii widzenia!

Michał Miros

Michał Miros

Michał Miros. Tata Bartka, chłopca po usunięciu wrodzonej zaćmy jednoocznej. W trakcie rehabilitacji.

Więcej postów

Ten wpis został opublikowany przez w Bez kategorii.