Oprawki sportowe dla dzieci Sziols

okulary sziols

Ruch i dziecko! Połączenie tak oczywiste, że trudno wyobrazić sobie dzieci w bezruchu! Połączenie okularnika i sportów halowych czy zajęć wychowania fizycznego to duże wyzwanie dla specjalisty w salonie optycznym.

Na co dzień pracuję z dziećmi, dbam o ich oczy, komfort noszenia okularów i przyjemność z aktywnego spędzania czasu we właściwie dobranej korekcji. Zauważyłam, że wada wzroku jest dla dzieci ograniczeniem w uprawianiu sportów grupowych czy realizacji marzeń o zajęciach sportowych. Rodzice zgłaszają się z pytaniami jak rozwiązać problem okularów na WF czy ruchowe zajęcia pozalekcyjne.

Ze względu na bezpieczeństwo zarówno nauczyciele wychowania fizycznego jak i trenerzy sportowi nie podejmują ryzyka i nie wyrażają zgody na ćwiczenia w zwykłych okularach z tworzywa lub metalu. Część rodziców podejmuje próbę aplikacji dzieciom soczewek kontaktowych, jednak nie wszyscy są na to gotowi lub istnieją inne przeciwwskazania do stosowaniu tego rodzaju korekcji.
Rodzice pytają specjalistów naszego salonu jak rozwiązać problem. Czy właściwym jest polecać dziecku by zdejmowało okulary? Czy podjąć ryzyko i zezwolić na ćwiczenia w okularach, które dziecko nosi na co dzień?
Warto wiedzieć, że dzieci, które mają wadę wzroku ćwicząc bez okularów osiągają gorsze wyniki w sporcie, czują się mniej pewnie i jednocześnie mogą łatwiej ulec kontuzji. Natomiast ćwicząc w zwykłych okularach narażone są na poważne urazy gałki ocznej i okolic oka.
By spełnić wszystkie oczekiwania rodziców i dzieci wobec okularów do aktywnego spędzania czasu, specjaliści ochrony wzroku polecają oprawki sportowe dla dzieci.

sziols okulary na wf

Które oprawki sportowe dla dzieci wybrać?

Najciekawszy produkt, który cieszy się w naszym salonie dużą popularnością ma w swojej ofercie firma Sziols. Oprawki sportowe dla dzieci SZIOLS INDOOR Kids są wykonane z wytrzymałego bezpiecznego materiału bez metalowych części i ostrych krawędzi. Ciekawym rozwiązaniem jest trójpunktowe amortyzowanie uderzenia – na skroniach i na nosie. Okulary nie poddadzą się nawet najbardziej rozpędzonej piłce! Ich kształt i regulowana, elastyczna taśma pozwalają na swobodę podczas najlepszej sportowej zabawy. Dzięki możliwości zastosowania dowolnych soczewek korekcyjnych świetnie sprawdzają się u dzieci ze złożonymi wadami wzroku jako okulary na WF czy właściwa korekcja podczas pozalekcyjnych zajęć sportowych.

W ocenie rodziców oprawki Sziols są niezawodnie. Jednak najbardziej cenna jest opinia dzieci według których okulary są tak wygodne, że zapominają o tym, że mają je na nosie! Przy wyborze okularów jest tylko jeden problem…
Jaki kolor wybrać? Dzieci wybierają oprawy pasujące do barw drużyny w której grają. Jest to dla nich ważne.
Pewne jest, że wybór jest na tyle szeroki, że sportowy charakter opraw nie stanowi argumentu przeciwko tego typu okularom.

okulary sziols modele

Wybierając oprawki sportowe dla dzieci Sziols zapytaj optyka o rodzaj soczewek, jakie będą montowane w oprawie. Wycięcie wewnętrznego rowka oprawy zostało zaprojektowane tak by soczewka pozostała na miejscu nawet w krytycznej sytuacji. Najlepiej sprawdzają się wysokogatunkowe, bezpieczne, odporne na pęknięcia szkła poliwęglanowe.

Co najważniejsze oprawy dedykowane aktywności fizycznej rozwiązują jeden bardzo natrętny problem. Parowanie szkieł! Oprawki Sziols mają boczne kanały wentylacyjne zapewniające cyrkulację powietrza chroniąc okulary przed zaparowaniem.

sziols oprawki zalety

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Jako specjalistę i użytkownika okularów cieszy mnie, że dzięki możliwościom technologicznym nawet dzieci z dużymi wadami wzroku mogą uczestniczyć w aktywności fizycznej z pełnym poczuciem bezpieczeństwa. Bezpieczne dziecko to spokojny rodzic. A spełnione dziecko napawa dumą całą rodzinę.

Oprawy Sziols znajdziesz tylko w dobrych salonach optycznych. Więcej o produkcie znajdziesz na stronie producenta.

Dominika Bujak

Dominika Bujak

Ortoptystka, pracująca w gabinecie przy salonie optycznym dla dzieci w Toruniu. Interesuje się optometrią behawioralną oraz terapią widzenia. Studiuje optometrię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Więcej postów