Jak podjąć Plasterkowe Wyzwanie

plasterkowe wyzwanie

Plasterkowe wyzwanie to sposób na bunt przeciwko zasłanianiu oka, zrywanie plasterka i zdejmowaniem obturatora z okularów. Podejmij wyzwanie razem ze swoim dzieckiem. Ustalcie jaka będzie nagroda za konsekwencje i sprawność działania. To okazja by dać dziecku do zrozumienia, że wiesz z jakim trudnym zadaniem musi się zmierzyć. To jest jego praca, którą warto wynagrodzić.

Kalendarz Plasterkowego Wyzwania

Do kalendarza Plasterkowego Wyzwania każdego dnia po sukcesie obturacji dziecko przykleja plaster w miejscu gdzie jest na to miejsce albo rysuje plasterek jeśli nosi obturator na okulary.

Nagroda Plasterkowego Wyzwania

Gdy cały Kalendarz Plasterkowego Wyzwania będzie wyklejony plasterkami dziecko może dostać Nagrodę, którą wcześniej określicie. Nagrodą może być np. słodki drobiazg. Wówczas w okienku Nagrody możecie wkleić opakowanie po słodkości, wycinek ze sklepowej gazetki albo po prostu ją narysować.
Jeśli ustalicie, że nagrodą będzie wycieczka, kino, wspólne lody możecie poszukać obrazków w Internecie wydrukować je i wkleić lub narysować czy opisać (jeśli maluch potrafi czytać i pisać).

Zegar Plasterkowego Wyzwania

Na Zegarze zaznaczcie do której godziny obturator musi pozostać na oczu. Dorysujcie zegarowi wskazówki, które wskazują godzinę na którą Maluch zawsze niecierpliwie czeka. To rozwiązanie sprawdzi się u starszych przedszkolaków i małych uczniów (dzieci mogą porównywać tarczę Lulkowego Zegara z zegarem domowym). U najmłodszych warto określać czas zdjęcia obturatora w ujęciu pory dnia i tego co się wtedy dzieje np. po obiedzie czy jak Tata wróci z pracy.

Co będzie Ci potrzebne?

1. Wydrukowane pliki Plasterkowe Wyzwanie zawierające Kalendarz i Zegar – do pobrania bezpłatnie w naszym sklepie.
2. Wytrwałość i konsekwencja.

Postępuj wg poniższych kroków:

Krok 1

Wydrukuj pobrany plik.

Jak podjąć Plasterkowe Wyzwanie - krok 1

Krok 2

Wspólnie z dzieckiem wybierz dobrze widoczne miejsce gdzie będzie wisiał Kalendarz i Zegar.

Jak podjąć Plasterkowe Wyzwanie - krok 2

Krok 3

Rozmawiajcie o podjęciu Plasterkowego wyzwania i ustalcie warunki i nagrody (warunki spisane pismem obrazkowym lub tradycyjnym możecie powiesić obok kalendarza zwykle wystarczy rozmowa).

Jak podjąć Plasterkowe Wyzwanie - krok 3

Powodzenia! Czekamy na zdjęcia Zwycięzców!

Dorota Maciaszek

Dorota Maciaszek

Założycielka Wydawnictwa Oculino. Mama i rehabilitantka dziecka z jednooczną dysfunkcją wzroku, pasjonatka optometrii pediatrycznej i terapii widzenia. Biolożka, optometrysta, terapeuta widzenia.

Więcej postów - Facebook - Google Plus