15 kwietnia 2015 roku do klinik okulistycznych i gabinetów terapii widzenia zostanie wprowadzone profesjonalne narzędzie oparte na grze komputerowej dedykowane terapii niedowidzenia Vivid Vision for Amblyopia.
Nowa odsłona projektu Diplopia
W dotychczas prowadzonych testach biorą udział osoby powyżej 14 roku życia. Głównym ograniczeniem jest fakt, że nie ma obecnie okularów Oculus Rift dostosowanych dla dzieci. Niemniej jednak firma ma nadzieję uruchomić w niedalekiej przyszłości badania z dziećmi na specjalnie przystosowanej wersji urządzenia.
Jak informuje szef przedsięwzięcia James Blaha, firma ma nadzieję udostępnić oprogramowanie w wersji klinicznej w Japonii i Europie na początku przyszłego roku. Dodatkowo tuż po konsumenckiej premierze urządzenia Oculus Rift (która zapowiadana jest w perspektywie kilkunastu miesięcy) firma planuje udostępnienie podstawowej wersji oprogramowania.
Innowacyjne oprogramowanie
Vivid Vision for Amblyopia to oprogramowanie do gabinetowych ćwiczeń terapii widzenia. Dzięki tej wyjątkowej grze komputerowej można:
- pracować nad odtłumieniem oka, poprawiać jego ostrość, wzmacniać fuzję obrazów i wypracować widzenie przestrzenne czyli leczyć niedowidzenie oka i jego skutki przywracając układ wzrokowy do pełnej równowagi
- specjalista prowadzący może na bieżąco weryfikować wrażenia wzrokowe pacjenta i kierować terapią tak by przyniosła pożądany skutek
- specjalista może „kontaktować” się za pomocą dotykowego ekranu z wirtualną rzeczywistością pacjenta
- oprogramowanie pomaga także w analizie danych zebranych w trakcie sesji
No to czekaliśmy! Trzymam kciuki za jak najszybsze wprowadzenie tego narzędzia do naszych gabinetów terapii widzenia!