Przesiewowe badanie wzroku w telefonie

Przesiewowe badanie wzroku

Narzędzie, które wstępnie może rozpoznać bardzo poważną przypadłość wzrokową u dziecka każdy z nas ma w kieszeni. To smartphone. Robiąc zdjęcie możesz rozpoznać obecność leukokorii – białego refleksy źrenicznego, który zawsze jest objawem alarmującym.

W sklepach z aplikacjami dostępna jest darmowa aplikacja White Eye Detector App, która pomoże w ocenie refleksu w oku dziecka.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że przesiewowe badanie wzroku u noworodków może być proste i tanie?

Czytaj więcej o White Eye Detector App w AppStore

Dorota Maciaszek

Dorota Maciaszek

Założycielka Wydawnictwa Oculino. Mama i rehabilitantka dziecka z jednooczną dysfunkcją wzroku, pasjonatka optometrii pediatrycznej i terapii widzenia. Biolożka, optometrysta, terapeuta widzenia.

Więcej postów - Facebook - Google Plus

Share on Pinterest

  • Kasia

    To zawsze jest objaw alarmujący? Mój syn ma taki odblask na połowie źrenicy, ale lekarze nic nie wykryli (byliśmy u kilku). Nie wiem co myśleć/robić.. Czytam teraz o chorobie Coatsa, czy to możliwe, że lekarze jej nie rozpoznali? :-(

    • Myślę, że powinna Pani udać się do dobrego okulisty dziecięcego. Jeśli chodzi o chorobę Coatsa myślę, że każdy okulista zaobserwowałby jej objawy. Proszę nie starać się diagnozować dziecka w oparciu o domysły i informacje z internetu. Dobry, polecany specjalista w dziedzinie okulistyki dziecięcej to jedyny właściwy kierunek.